Polgármestert és képviselő-testületet választanak vasárnap Merenyén

Időközi önkormányzati választást tartanak a képviselő-testület feloszlása miatt a Baranya megyei Merenyén vasárnap.

A polgármesteri tisztségért két független jelölt, Krapecz Ferenc és Regős György indul

Rájuk a Baranya megye nyugati határán, Szigetvár közelében fekvő település 235 választópolgára reggel hat és este hét óra között, egy szavazókörben voksolhat - derül ki a Nemzeti Választási Iroda honlapjáról.

A választók a falu képviselő-testületének tagjairól is dönthetnek, a négy helyért tíz független jelölt indul.

Az időközi választásra azért van szükség, mert a települést 2010 óta irányító független polgármester, Verkman István javaslatára a képviselő-testület a nyáron úgy döntött, hogy feloszlik.

Koronavírus - Elhunyt Adorján Gusztáv nyíregyházi kórházigazgató

Elhunyt Adorján Gusztáv, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója szerda hajnalban. Erről az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) tájékoztatta az MTI-t, és egyben részvétét fejezte ki az orvos családjának.

• 2020.10.14

Most tényleg kellett a stadion Nyíregyházának?

Sajnos, Magyarország szűkölködik a stadionokban, ezért kap egyet Nyíregyháza is.

• 2020.10.09

COVID-19: a fővárosban kezelik a nyíregyházi kórházigazgatót és Fidesz-frakcióvezetőt

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója, Adorján Gusztáv koronavírus-fertőzés miatt kórházi ellátásra szorul – erősítette meg a Narancs.hu információját Vitkai Éva, a gyógyítóintézmény sajtófőnöke.